Rozwiązania na magazynie

+ +

MAGAZYN

Dobrze zorganizowany magazyn to klucz do sukcesu każdej firmy. Ogrom produktów i procesów, które zachodzą w ciągu dnia musi być tak skoordynowany, by zapewniał sprawne funkcjonowanie każdej firmy.

Magazyn to miejsce, które może mieć różną powierzchnię i różną ilość pomieszczeń. Jednak co by nie było, to precyzyjne doświetlenie każdej części magazynu daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Tutaj swoje zastosowanie znajdzie system czujników DALI, który bada poziom natężenia oświetlenia względem światła dziennego dostosowując natężenie optymalnie do warunków panujących w pomieszczeniu. Zapewni to prawidłowe oświetlenie i ograniczy koszty zużycia energii.

By usprawnić logistykę działań, warto zastosować pętle indukcyjne, które zintegrowane z dokami przeładunkowymi otworzą bramę w momencie wykrycia ruchu na obszarze pętli. Nie dość, że zastosowane rozwiązanie dostarcza wygody to dodatkowo skróci to czas, gdzie nie trzeba ręcznie uruchamiać bramy.

Hale magazynowe, ze względu na dużą powierzchnię, mnogość ciągów komunikacyjnych i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, wymagają silnego i efektywnego oświetlenia. Zastosowanie czujników ruchu i obecności lub systemu sterowania oświetleniem, gwarantuje możliwość bezpiecznego poruszania się i komfort pracy, a dodatkowo zapewnia znaczące oszczędności.

Wybierz inne pomieszczenie

ElewacjaElewacja
RecepcjaRecepcja
Open SpaceOpen Space
Gabinet dyrektoraGabinet dyrektora
ToaletaToaleta

CZUJNIKI W SYSTEMIE DALI

Czujniki ruchu i obecności DALI współpracują z urządzeniami w standardzie DALI. Naturalne światło dzienne stanowi najlepsze źródło oświetlenia stanowiska pracy. Jest ono jednak niemal zawsze niewystarczające i wówczas należy dodatkowo włączyć sztuczne oświetlenie. Czujniki DALI oferują możliwości wykrywania obecności i regulacji oświetlenia względem światła dziennego, co pozwala na duże oszczędności energii elektrycznej.

  • współpracują z urządzeniami w standardzie DALI
  • wykrywają obecność i regulują oświetleniem względem światła dziennego
  • zasięg : 6-32 m
  • montaż : sufit – natynkowy/podtynkowy
  • kat detekcji : 360 st.
  • stopień ochrony : IP20 – IP55
  • temperatura pracy od -25 st. C do 55 st. C
  • zasilanie : magistrala Dali lub 230 V AC

PUSZKI NATYNKOWE Z GNIAZDAMI I WŁĄCZNIKAMI

Puszki natynkowe z gniazdami i włącznikami

W magazynie niestety często zdarza się, że nie mamy montażu podtynkowego, ale to nic, gdyż Vimar posiada puszki natynkowe, w które możemy dowolnie zamontować gniazda, włączniki, przyciski, termostaty itd.