Sposoby na oszczędność w domu. Oszczędzaj wraz ze zmieniającą się porą roku.
Sposoby na oszczędność w domu. Oszczędzaj wraz ze zmieniającą się porą roku.
14 stycznia, 2022

Dobór osprzętu elektrycznego do wnętrza

Przegląd serii produktowych włoskiego osprzętu marki VIMAR.

W dzisiejszych czasach wnętrze każdego pomieszczenia nabrało zupełnie innej formy. Nie jest już to tylko przestrzeń, w której przebywamy a miejsce w którym chcemy dobrze się czuć. Dodatkowo bardzo istotną kwestią jest się również design. I to właśnie osprzęt elektryczny stał się ważnym punktem w aranżacji wnętrz.

Niełatwym wyzwaniem jest zaprojektować pomieszczenie w taki sposób, by znajdujące się w nim detale spójnie oraz harmonijnie tworzyły całość. Obecnie łączniki i gniazdka mają tak samo ważne znaczenie jak pozostałe elementy wyposażenia i dekoracji wnętrza. Należy pamiętać również, że każde pomieszczenie naszego domu jest inne oraz pełni różne funkcje. Istotne jest by osprzęt elektryczny dobierać w zależności od funkcji pomieszczenia oraz dopasowywać go do sposobu aranżacji wnętrza, czyli do materiałów, którymi wykończono ściany, do mebli oraz innych elementów wyposażenia domu czy mieszkania. Zatem bezzasadne jest stosowanie takich samych włączników w całym domu.

Portfolio produktów marki VIMAR jest na tyle bogate, że bez trudu dobierzemy elementy osprzętu elektrycznego dedykowane dla salonu, pokoju, sypialni, kuchni, łazienki, pokoju dziecięcego czy też do korytarza, klatki schodowej po samo wejście do budynku. Wszystko to musi tworzyć atmosferę, która będzie odzwierciedlała nasz gust, upodobania oraz otoczenie, w którym będziemy się czuli najlepiej.

Zasady urządzania wnętrz są indywidualnie. Inne reguły obowiązują w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym, inne w industrialnym, inne w loftowym, a jeszcze inne w stylu retro. Dedykowany kształt ramek ozdobnych pozwala podkreślić fakturę ściany oraz barwę. Odpowiednio dobrana gama kolorów umożliwi dobór gniazdek i łączników w duchu harmonii lub odróżnienia się od powierzchni. Bardzo ważną sprawą jest także wybór materiału, gdyż będziemy z osprzętu będziemy korzystać przez kolejnych kilka lat.

W dzisiejszym artykule skupimy się na trzech najbardziej popularnych seriach produktów VIMAR.

Osprzęt elektryczny VIMAR - w ogóle i w szczególe…

Co wyróżnia osprzęt elektryczny VIMAR - cała produkcja jest we Włoszech. Produkty VIMAR to przede wszystkim prestiż, niepowtarzalny design, najwyższą jakoś materiałów, detali i wykończenia. Dodatkowo przy inteligentnych instalacjach automatyki niezawodność i stabilność systemów. Warto pamiętać, że projektując instalacje elektryczną trzeba uwzględnić na jakich puszkach będzie osadzony osprzęt, gdyż styl włoski to dedykowane puszki prostokątne.

Dodatkowe funkcje gniazdek i łączników.

Dziś gniazdka i łączniki posiadają znacznie więcej dodatkowych funkcji, które poszerzają ich zastosowanie. VIMAR w swojej ofercie posiada szeroki wybór takich rozwiązań. Są to m.in. gniazda USB, które pozwalają na ładowanie telefonu oraz innych sprzętów bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Do dyspozycji są także gniazda teleinformatyczne, takie jak Rj45, HDMi czy antenowe. Natomiast łączniki posiadają takie funkcje, jak ściemnianie światła, sterowanie roletami czy temperaturą oraz mogą obsługiwać systemów automatyki budynkowej.

Serie produktów Vimar – ramki do gniazdek i łączników

PLANA

Ramki do gniazdek i łączników serii PLANA to ponadczasowe wzornictwo pasujące do każdego wnętrza, niezależnie od jego wystroju. Doskonale sprawdzi się w budownictwie mieszkaniowym, jak i budynkach użyteczności publicznej. Do wyboru jest opcja całkowicie biała lub w otoczeniu innych kolorów.

Podział serii PLANA, ze względu na rodzaj materiału:
  • ramki drewniane do gniazdek i łączników,
  • ramki metalowe do gniazdek i łączników,
  • ramki reflex do gniazdek i łączników
  • ramki z technopolimeru do gniazdek i łączników.
Moduły z serii Plana występują w dwóch wariantach kolorystycznych: biały oraz srebrny.

ARKE

Popularne rozwiązania, nadające jednocześnie pomieszczeniu współczesny charakter. Sprawdza się w każdym typie budynków, zarówno w mieszczeniu czy domu, jak i w biurze czy hotelu. Całkowicie biały komplet będzie idealnie współgrać z otoczeniem.

Ramki z serii Arke można podzielić na ramki prostokątne oraz zaokrąglone.
Ramki ozdobne z serii Arke wykonane są z następujących materiałów:
Ramki ozdobne do gniazdek i łączników wykonane są z następujących materiałów: lakierowany metal, metal, aluminium, lite drewno, reflex, lakierowany technopolimer oraz technopolimer satynowy.
Moduły z serii Arke występują w trzech wariantach kolorystycznych: antracyt, biały, metal.

EIKON

Najbardziej ekskluzywna i designerska seria produktów Vimar. Naturalne i szlachetne materiały zapewniają niepowtarzalny efekt materii, definiując tożsamość każdego wykończenia.

Ramki w tej serii wykonane są z najwyższej jakości materiałów takich, jak kamień naturalny, szkło, naturalne drewno.
Moduły z serii Eikon występują w trzech wariantach kolorystycznych: biały, srebrny oraz czarny.
Dodatkowo w serii Eikon występują elektroniczne panele dotykowe Tactil- dedykowanie głównie pod sterowanie automatyką.
Dwie podserie kolekcjonerskie:
VINTAGE
FLAT
Ciekawostka:
VIMAR nanosi także grawer ze standardowego wzornika lub personalizowane, na każdy rodzaj materiału.

Podsumowanie

Obecnie łączniki i gniazda łączą w sobie funkcję użytkową i dekoracyjną. Stanowią istotny element aranżacyjny wnętrza, który znacząco wpływa na jego wygląd i charakter. Należy pamiętać, że ich wymiana może doprowadzić do zupełnej metamorfozy pomieszczenia. Czasy, w których gniazdka i łączniki były jedynie przedmiotami, które sprawowały proste funkcje należą już do przeszłości. W nowoczesnych wnętrzach liczy się design, estetyka i funkcjonalność. Chcesz się wyróżnić swoim wnętrzem oraz uzyskać niezaprzeczalnie wartość dodaną do otoczenia, w którym przebywasz na co dzień? Produkty firmy VIMAR spełniają wszystkie te elementy. Stwórz atmosferę, w której każdy poczuje się wyjątkowo a design przykuje każde oko.


Zapraszamy do współpracy.
Zespół Nowoczesny Budynek.
ASTAT- wyłączny dystrybutor produktów VIMAR w Polsce.