Arke Fit – nowa seria ramek ozdobnych do osprzętu elektrycznego firmy Vimar

Eikon Vintage – przeżytek czy nowy designerski kurs
Eikon Vintage – przeżytek czy nowy designerski kurs
14 stycznia, 2022
Osprzęt elektroinstalacyjny o niepowtarzalnym wzornictwie i dbałości o szczegóły
Osprzęt elektroinstalacyjny o niepowtarzalnym wzornictwie i dbałości o szczegóły
14 stycznia, 2022

Arke Fit - nowa seria ramek ozdobnych do osprzętu elektrycznego firmy Vimar

Słyszałeś o „Fit” design? Zaprojektuj swoje wnętrza z nową serią ramek Vimar Arke Fit tak, by były lekkie i niepowtarzalne.

Określenie „Fit” jednoznacznie kojarzy się ze zdrowym stylem życia. Na samym początku nasuwa się pytanie, co styl życia robi w środowisku elektroinstalacyjnym? Z pewnością nie chodzi o tematykę związaną z szeroko pojętą dietą czy zróżnicowanymi ćwiczeniami mającymi na celu poprawę własnej sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Niemniej czepiając się ładnych kształtów, możemy już w tym miejscu odnieść się do produktu, jakim jest nowa linia produktów włoskiego producenta osprzętu elektrycznego VIMAR.

Myśląc o ramkach ozdobnych, nikt nie przypiąłby to tego „zgrabnej sylwetki”. Dzięki serii Arke Fit, możemy poczuć, że to coś zupełnie innego, lekkiego, w porównaniu ze standardowymi ramkami. Można je określić jako delikatne, smukłe i jedyne w swoim rodzaju. Zaczynamy się zastanawiać, jak będzie doskonale wyglądać na naszych ścianach oraz jak się wkomponuje w aranżacje wnętrz.

Ramka ozdobna Arke Fit

Ramka ozdobna do osprzętu elektrycznego Arke Fit to nowa, wyrafinowana linia produktów firmy Vimar. Jest to zdecydowanie najcieńsza seria na rynku, cechująca się wyjątkowym wykończeniem.

Dzięki smukłemu profilowi o grubości zaledwie 4,9 milimetra jest lekka i prawie niewyczuwalna na każdej ścianie i zapewnia doskonały efekt równego dopasowania. Swoim kształtem podnosi wartość otoczenia, dostosowując się do stylu każdego budynku, a dzięki 11 różnym wariantom kolorystycznym idealnie wtapia się w każdą przestrzeń architektoniczną czy też styl projektowania wnętrz.

Ramki ozdobne z tej serii wykonane są z metalu w różnych wariantach. Solidna konstrukcja, którą zapewniają wzmocnienia zrobione z włókna szklanego, jest idealnie dopasowana do mechanizmów oraz urządzeń. Natomiast specjalna równie solidna struktura montażu umożliwia oraz gwarantuje bardzo dobre osadzenie puszki montażowej wraz ze specjalną ramką montażową także w ścianach szkieletowych.

Ramki ozdobne do osprzętu elektrycznego Arke są uzupełnieniem klasycznych produktów z serii Arke. Tak samo, jak wszystkie moduły w tej serii, tak i w przypadku Arke Fit występują w kolorach bieli, antracytowej szarości oraz metalu. Połączenie nowego designu z tymi elementami zapewnia unikalny efekt osprzętu na ścianie, który z pewnością będzie przyciągał każdy wzrok.

Łącznie, 11 różnych kolorów bez najmniejszego problemu dostosuje się najnowszych trendów stylistycznych wykańczania wnętrz. Tradycyjne odcienie malowanego metalu oraz licowanego zostały uzupełnione trzema nowymi kolorami takimi jak: Lipari Sands, Dove Grey i Siena Soil.

Te delikatne, pastelowe kolory stanowią bardzo ciekawe dopełnienie dla prostych i stonowanych przestrzeni. Możemy wybierać z 4 wariantów takich jak:
Metal- Elite, wyrafinowane kolory ramek ozdobnych, szczotkowany mosiądz w wersji złotej oraz stalowy mosiądz,
Metal- Color, lakierowane metale takie jak srebrny, matowy łupek, matowy brąz,
Pastel – pastelowy, lakierowany metal w takich odcieniach jak piaski lipari, odcień głębokiej szarości oraz pisaki sienny w wersji żółto-brązowej,
Total look, lakierowane metale w wariantach matowej bieli a`la polar, matowy grafit oraz matowy odcień metaliczny.

Ramki ozdobne Arke fit w koncepcji SMART

Komponując punkty elektryczne w projekcie instalacji budynku mamy do wyboru klasyczną instalację lub automatykę. W klasycznej instalacji do wyboru jest ponad 200 różnych mechanizmów oraz urządzeń z serii Arke Fit. Natomiast w przypadku decyzji o inteligentnym domu także mamy szeroką gamę rozwiązań do sterowania budynkiem za pomocą smartfona lub sterowania głosowego.

Inna sytuacja występuje, gdy istnieje już klasyczna instalacja, a chcielibyśmy dokonać modyfikacji pod kątem automatyki. W takim przypadku włoski producent proponuje takie urządzenia jak View Wireless (w technologii Bluetooth, Zigbee i IFTTT) zaprojektowane w celu prostego, mało inwazyjnego przekształcenia tradycyjnego systemu okablowania w podstawową automatykę. Nie wymaga to konieczności wykonywania żadnych prac murarskich. Jeżeli chodzi o możliwości, to sterowanie również odbywa się za pomocą smartfona czy komend głosowych. Sterować możemy oświetleniem, roletami czy także poziomem zużycia energii.

Wszystkie elementy nowej serii Fit są jak najbardziej kompatybilne z autorskimi rozwiązaniami automatyki VIMAR w standardzie By-me Plus, jak i w standardzie KNX. Decydując się czy to na klasykę, czy automatykę włoskiego producenta mamy kolejną, wyjątkowa serię osprzętu elektroinstalacyjnego, która poza swoim unikalnym wyglądem będzie w pełni funkcjonalna co rzutowało będzie niepowtarzalnym wyglądem każdego domu SMART.

Usprawnij swój dom

Arke Fit oferuje również funkcjonalne rozwiązania, które podnoszą komfort życia.

Gniazda USB podtynkowe używane do zasilania i ładowania urządzeń elektronicznych. Standardowe złącze typu A zostało uzupełnione o złącze typu C, czyli nowy standard technologiczny służący do zasilania i ładowania urządzeń najnowszej generacji. Idealny nadaje się do mieszkań, pokoi hotelowych oraz biur.

Wifi access point sprawia, że sygnał sieciowy dociera do każdego zakątka domu. Jest to idealne rozwiązanie do rozszerzenia połączenia internetowego w całym domu, nawet w obszarach, do których z reguły nie dociera sygnał Wi-Fi lub gdzie sygnał jest dużo słabszy, zapewniając zasięg we wszystkich pomieszczeniach.

Termostat pokojowy służący do optymalnej kontroli klimatu.

Sterowanie z poziomu aplikacji na smartfonie. Mechanicznie, jest to urządzenie dotykowe z podświetleniem RGB. Wraz z tym urządzeniem dostępne są również sondy temperatury oraz wilgotności.

Decydując się na nową serię ramek włoskiego producenta, do określeń na nasz nowy dom, mieszkanie czy też wnętrze dołożymy coś, co będzie wzbudzać dodatkowe emocje. Z reguły mówimy, że przestrzeń jest świetnie zaprojektowana. Posiadając automatykę inteligentnego budynku, mówimy że nasz dom jest SMART. A teraz ponadto będzie jeszcze idealnie zaprojektowany i dostoswany w myśl koncepcji smukłych i cienkich kształtów, jeżeli chodzi o wnętrza. Proszę pomyśleć, jakie reakcje pojawią się, gdy powiemy: nasze wnętrza są Fit. Z pewnością wzbudzi to na tyle dużą ciekawość, że każdy będzie chciał poznać nową linę produktów VIMAR. Bądź Fit w nowym wymiarze. W wymiarze nowego designu punktów elektrycznych w swoim domu.

Zapraszamy do współpracy.
Zespół Nowoczesny Budynek.
ASTAT- wyłączny dystrybutor produktów VIMAR w Polsce.