Osprzęt elektroinstalacyjny o niepowtarzalnym wzornictwie i dbałości o szczegóły

Arke Fit – nowa seria ramek ozdobnych do osprzętu elektrycznego firmy Vimar
Arke Fit – nowa seria ramek ozdobnych do osprzętu elektrycznego firmy Vimar
14 stycznia, 2022
Osprzęt elektryczny włoskiej firmy Vimar – najczęściej zadawane pytania?
Osprzęt elektryczny włoskiej firmy Vimar – najczęściej zadawane pytania?
14 stycznia, 2022

Osprzęt elektroinstalacyjny o niepowtarzalnym wzornictwie i dbałości o szczegóły

Ramki ozdobne do gniazd i włączników, które pasują do każdego wnętrza.

W obecnych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na każdy detal przy wykańczaniu wnętrza. Zarówno gniazda, włączniki, jak i ramki ozdobne nabierają nowego znaczenia. Oprócz tego stają się nieodzownym elementem nadającym stylu naszemu pomieszczeniu.

Oczywiście wraz ze wzrostem znaczenia ramek ozdobnych analogicznie zwiększa się ich wybór. Dziś możemy przebierać w ramkach kwadratowych, prostokątnych, okrągłych, czy wypukłych.

Firma Vimar oferuje ramki ozdobne do gniazd i włączników w dwóch stylach: standardowe na puszki fi60, które mają charakterystyczne łączenia między modułami, ale również posiada ramki w stylu włoskim, które są minimalistyczną wersją zajmująca mniej miejsca na ścianie.

Przy wyborze ramek musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki kształt będzie nam najbardziej pasował do naszego wnętrza. W następnej kolejności musimy podjąć decyzję, jaki kolor ramek będzie najbardziej pasować do danego pomieszczenia. Oczywiście największą popularnością cieszą się ramki w kolorach białych i czarnych. Jednak tutaj również staniemy przed wyborem, czy chcemy ramki z połyskiem, czy jednak wersja matowa. Co więcej, musimy wybrać materiał, z którego chcemy, aby nasza ramka była wykonana i tutaj do wyboru mamy szeroki zakres materiałów takich jak szkło, aluminium, kamień naturalny, skóra, drewno, czy technopolimer.

Jeśli chodzi o kamienie naturalne, to większość znajdzie swojego odbiorcę. Modne ramki z łupku, czy z kwarcu idealnie pasują do betonu architektonicznego. Do łazienek z pewnością najwięcej fanów znajdą ramki z Calacatty Gold i Carrary, które wraz z białymi włącznikami i gniazdami wpasują się w płytki z tych materiałów.

Innymi rodzajami kamienia są spieki typu Coffee Brown, czy blacka Marquina. Dla osób oczekujących coś ekstra Vimar stworzył ramki z Corianu, unikatowego materiału o idealnej bieli. Dla mniej wymagających odbiorców, którzy chcą jednak sprawić, aby ich wnętrze upiększały eleganckie ramki dekoracyjne, polecamy ramki szklane do gniazdek i włączników. Warto również zwrócić uwagę na ramki z czarnego, matowego szkła, na którym nie pozostawimy odcisków palców.

Poza tym dostępne są ramki szklane lustrzane w kolorach czarnym, białym, srebrnym, czy brązowym oraz wersja glamour Silver Ice, która dobrze wpasowuje się w kompozycje na lustrze wraz ze srebrnymi lub białymi wnętrzami.

Jeśli chodzi o rozwiązania ponadczasowe, to będą na pewno ramki drewniane do gniazdek, które idealnie wpasowują się pod okładziny drewniane montowane na ścianach. Tutaj mamy do wyboru drewna m.in. z orzecha amerykańskiego, jasnego dębu, wenge, czy włoski orzech.

W portfolio produktów Viamr znajdziemy także ekskluzywne ramki wykonane ze skóry. Np. zamszowa skóra, bordowa tobacco, czarna skóra czy jasna crema.

W przypadku gdy nie interesują nas standardowe włączniki, możemy zainteresować się panelami dotykowymi wykonanymi z różnych, naturalnych materiałów.

Klienci mogą wybierać również wśród ramek metalowych lub z aluminium do gniazdek i włączników w wielu wariantach kolorystycznych.

Dodatkowo możemy również wybrać wersję Eikon Flat i włączać oświetlenie wciskają pojedyncze kwadratowe przyciski.

Jeśli nasze wnętrze zostało stworzone w wersji loftowej, to idealnie wpasowuje się w tym miejscu seria Eikon Vintage z zapadkami. Bardzo ciekawie w tej serii prezentuje się zestaw z włącznikami w kolorze złotym. Oczywiście mamy tutaj również bardziej stonowane rozwiązania takie jak czerń, biel, srebro, czy brąz.

Jak widać, każdy zainteresowany znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a szeroki wachlarz wykończenia wszystkich serii sprawi, że na pewno dopasujemy nasze gniazdo, włączniki i ramki pod kolor naszych ścian. Wybierając produkty włoskiego producenta Vimar, poza unikatowym designem, prestiżem, wysoką jakością wykończenia, cechują się też funkcjonalnością, gdyż w każdym momencie możemy zmienić ramkę ozdobną na inną, a przy tym nie musimy zmieniać wnętrza ramki.

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi artykułami dotyczącymi włoskiego producenta VIMAR, które znajdują się na naszej stronie internetowej www.astat.pl, w zakładce Akademia ASTAT.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół Nowoczesny Budynek

ASTAT- wyłączny dystrybutor produktów VIMAR w Polsce


Zapraszamy do współpracy.
Zespół Nowoczesny Budynek.
ASTAT- wyłączny dystrybutor produktów VIMAR w Polsce.